Peace & Love

26 jun - 1 juli 2012


The Dream

Spelning — Publicerat 00:07 den 6 jul 2012 av Petter Hellman
20120706_020716_916585
Alla bilder

Områdesbilder

Spelning — Publicerat 21:07 den 2 jul 2012 av Petter Hellman, Kajsa Ekström, Alexander Tillheden, Oskar Omne och Herman Dahlgren
20120706_034057_788224
Alla bilder

Anchor

Spelning — Publicerat 21:07 den 1 jul 2012 av Petter Hellman
20120706_024738_53947
Alla bilder

Branschen

Spelning — Publicerat 21:07 den 1 jul 2012 av Herman Dahlgren
20120701_230038_2404
Alla bilder

Rihanna

Spelning — Publicerat 23:06 den 30 jun 2012 av Adrian Pehrson, Herman Dahlgren och Amanda Björk
20120701_015543_50453
Alla bilder

Thåström

Spelning — Publicerat 23:06 den 30 jun 2012 av Amanda Björk
20120701_015311_785043
Alla bilder

tisdag 26 jun

Tid Artist Scen
13:00 Områdesbilder Områdesbilder
13:00 Områdesbilder Områdesbilder
13:30 Parisa Amiri & Margret Attladottir Cozmoz
16:30 Erik Fernholm Graceland
17:30 Leo Razzak Athena
17:30 Original High Five Flying Circus
18:00 Love Antell Athena
18:00 Dogge Doggelito Graceland
18:15 Benesser Shangri-La
18:45 Röster mot rasism Cozmoz
19:00 Follow Him To The End Of The Dessert Athena
19:30 Annika Östberg Graceland
20:00 Magnus Ekelund & Stålet Shangri-La
20:15 En Svensk Tiger Cozmoz
20:45 Kroke Athena
21:25 Factory Brains Cozmoz
22:00 Albin Myers Graceland
23:15 Greenleaf Cozmoz

onsdag 27 jun

Tid Artist Scen
13:30 Swedwatch granskar hur din solstol tillverkas i China Graceland
13:30 Hur bygger man en ny värld när den gamla rasar? Cozmoz
14:15 Dropkick Murphys Fantasia
14:15 Antirasismen och det sociala ansvarstagandet Shangri-La
15:00 Humormaffian Athena
15:00 Alexandra Charles Graceland
15:15 Rhymes & Riddim Flying Circus
15:30 Soran Ismail Cozmoz
16:00 Vägen till vegoland, Djurens rätt Shangri-La
16:00 Timbuktu Utopia
16:30 Vems vår Graceland
16:45 Kurt Vile Athena
16:45 Danskompanier Flying Circus
17:30 Dada Life Eldorado
17:30 Bourbon Boys Shangri-La
18:00 Rise Against Fantasia
18:00 Therese Jacobsson, Greenpeace Cozmoz
18:00 Områdesbilder Områdesbilder
18:00 Olja till priset av mänskliga rättigheter Graceland
18:00 Den Positiva antirasismen Cozmoz
18:15 Mattias Alkberg Athena
18:15 Goylem Space Klezmer Flying Circus
19:00 The Pains Of Being Pure At Heart Tropico
19:00 Edguy Venus
19:00 Blod Eld Död - En svensk metalhistoria Shangri-La
19:30 Thomas Järvheden Graceland
20:00 Roxette Utopia
20:15 Simple Plan Eldorado
20:15 Hedningarna Athena
20:30 Joanne Shaw Taylor Shangri-La
21:00 Veronica Maggio Cozmoz
21:00 Casablanca Cozmoz
21:15 Sirkus Aikamoinen Flying Circus
21:30 M Ward Tropico
21:45 Magnus Uggla Fantasia
22:00 The Sound of Arrows Graceland
22:00 Samling Shangri-La
22:00 Mac Miller Venus
22:00 Caligola Venus
22:15 X-Alfonso Athena
22:30 Vietcong Pornsürfers Cozmoz
22:45 Spoken Word Allstars Oskar Hanska, Olivia Bergdahl, Kung Henry Flying Circus
22:45 Kaizers Orchestra Eldorado
22:45 Spoken word all stars Flying Circus
23:30 Vånna Inget Graceland
23:30 Doorly Graceland
23:30 Lars Winnerbäck Utopia
23:45 Grievas & Budo Athena
00:00 Governor Andy Tropico
00:15 The Kasketeers Cozmoz
00:15 Original High Five Flying Circus

torsdag 28 jun

Tid Artist Scen
13:15 Trumjam Flying Circus
13:30 Miss World Live Athena
15:00 Unga berättar för unga Athena
15:00 Oslipat, stand up Athena
15:15 Lotta Lundgren Cozmoz
16:00 Regina Spektor Utopia
16:30 Marit Paulsen Graceland
16:45 Nasum Cozmoz
17:30 Undergång eller omställning? Shangri-La
17:30 Eldkvarn Eldorado
18:00 Områdesbilder Områdesbilder
18:00 Stephen Marley Fantasia
18:00 Patrick Sjöberg Graceland
18:00 P3 Sommarsession, The sound of arrows & Lune Tropico
18:00 Slagsmålsklubben Fantasia
18:15 Den Industriella Slagverksrevolutionen Flying Circus
18:30 The Subways Athena
18:30 Chords Tropico
18:30 Hatebreed Venus
19:00 Mumford & Sons Utopia
19:00 Shoppa Rätt Shangri-La
19:30 Lo Kauppi Graceland
19:45 Imperial State Electric Eldorado
20:00 Eva Eastwood & The Major Keys Athena
20:30 Daniel Nordgren Shangri-La
21:00 Nisse Hellberg Tropico
21:00 Enter Shikari Venus
21:30 Den Svenska Björnstammen Utopia
21:30 Jonathan Johansson Athena
22:00 Goodlooking Trash Shangri-La
22:00 Icona Pop Graceland
22:15 Wolfmother Eldorado
22:15 Mofeta & Jerre Cozmoz
22:30 Laleh Fantasia
22:45 Original High Five Flying Circus
23:00 Other Lives Athena
23:30 Great Heat Shangri-La
23:30 Alina Devecerski Graceland
23:45 Shilovatt Cozmoz
23:45 Niki & The Dove Tropico
23:45 Arch Enemy Venus
00:15 Veronica Maggio Utopia
00:45 My Morning Jacket Eldorado
00:45 LeMâitre Graceland
01:00 Caviare Days Shangri-La
01:00 Charles Bradley and His Extraordinaires Athena
01:15 Rosvo Cozmoz

fredag 29 jun

Tid Artist Scen
13:15 Culture Keyz / Above The Clouds Flying Circus
13:30 David Lagercrantz Athena
14:00 Thorsten Flinck Fantasia
14:00 Sara Beischer och Göran Greider Shangri-La
14:45 Dave Gerard & The Watchmen Flying Circus
15:00 Miss World Live Athena
15:30 Emma Svensson, Rockfoto Cozmoz
15:45 Idiot Wind Shangri-La
16:00 Rebecca & Fiona Utopia
16:00 Markus Krunegård Tropico
16:30 Anina.net, kvinnor och teknik Graceland
16:45 Two Little Boys Athena
16:45 Daniel Öhman Cozmoz
16:45 Olivias Poesiorkester Flying Circus
17:30 Vigsel Shangri-La
17:30 Nationalteaterns Rockorkester Eldorado
18:00 Thomas Di Leva Fantasia
18:00 Områdesbilder Områdesbilder
18:00 Efter Utøya Cozmoz
18:00 Alexander Bard Graceland
18:15 Lilla Sällskapet Athena
18:45 Maria Mena Tropico
18:45 Clutch Venus
19:15 Katarina Di Leva, meditation Cozmoz
19:30 Benjamin Francis Leftwich Shangri-La
19:30 Schulman Show Graceland
19:45 Markus Krunegård Eldorado
20:00 David Druid, stand up Athena
20:00 Billy Idol Utopia
20:45 Urban Cone Cozmoz
21:00 Stiko Per Larsson Tropico
21:00 Deportees Venus
21:30 Anna Ihlis Athena
21:45 Hemmafest med Lång-Kalle Graceland
22:00 Spoken Word Allstars Flying Circus
22:00 Bloc Party Fantasia
22:00 Nero Eldorado
22:15 The Nomads Cozmoz
22:15 Melissa Horn Eldorado
22:45 Israel Nash Gripka Athena
23:15 Albin Gromer Athena
23:30 Turbonegro Venus
23:30 Labyrint Tropico
23:30 Burnt Out Punks Flying Circus
23:45 Mattias Hellberg & The Fur Heads Cozmoz
00:00 Mash Up International Graceland
00:00 Kent Utopia
00:30 Crash Nomada Shangri-La
01:00 Branschen Athena
01:15 Sparzanza Cozmoz

lördag 30 jun

Tid Artist Scen
13:15 DJ Workshop Flying Circus
13:30 Mankind Athena
13:30 Förorten Brinner Graceland
14:45 Sirqus Alfon Fantasia
15:00 Den Industriella Slagverksrevolutionen Flying Circus
15:15 Zebraflickan, teater Graceland
15:30 Unicef: Volontärarbete Cozmoz
15:45 Kristian Gidlund Med Döden i Kroppen Shangri-La
16:00 Tribute to The Band With Garth Hudson Utopia
16:15 Hotel Ricasol Flying Circus
16:45 Kodjo Akolor, stand up Athena
17:00 Henrik Torehammar Graceland
17:00 Att vara Mats Jonsson Cozmoz
17:15 Maria-Pia Cabero. Aldrig mer folkmord! Shangri-La
17:30 Sugarplum Fairy Eldorado
18:00 Områdesbilder Områdesbilder
18:00 The Shins Fantasia
18:00 Kiriaka Flying Circus
18:00 Jenny Wrangborg, poesi Shangri-La
18:00 David Batra, stand up Graceland
18:30 Syster Sol Tropico
18:30 John Hiatt Venus
18:30 Christina Perri Athena
18:45 Basia Bulat Shangri-La
19:00 Lastkaj 14 Cozmoz
19:30 Teater Nu Flying Circus
19:45 Hardcore Superstar Eldorado
20:00 The Maccabees Athena
20:00 Jonathan Möller, hatet på nätet Graceland
20:00 Hoffmaestro Utopia
20:30 Amanda Mair Cozmoz
21:00 Danskompanier Flying Circus
21:00 Anna Ternheim Venus
21:00 Coca Carola Tropico
21:45 Alla Fagra Shangri-La
22:00 Skrillex Fantasia
22:00 Kamchatka Cozmoz
22:15 Thåström Eldorado
22:30 Kiriaka Flying Circus
22:45 The Dream Graceland
23:15 Miriam Aida Shangri-La
23:30 Deadman Athena
23:45 Evidence Tropico
23:45 Michael Monroe Venus
00:00 Rihanna Utopia
00:00 Burnt Out Punks Flying Circus
00:00 Dr Lektroluv Graceland
01:00 The Soundtrack Of Our Lives Eldorado
01:00 Navid Modiri Shangri-La
01:00 Hoven Droven Athena
01:00 Anchor Cozmoz

Områdesbilder

Publicerat 21:07 den 2 jul 2012 av Petter Hellman, Kajsa Ekström, Alexander Tillheden, Oskar Omne och Herman Dahlgren
20120706_034057_788224
Alla bilder

Områdesbilder

Publicerat 17:06 den 29 jun 2012 av Oskar Omne, Rebecca Carlgren, Herman Dahlgren och Kajsa Ekström
20120629_191729_83460
Alla bilder

Områdesbilder

Publicerat 17:06 den 28 jun 2012 av Amanda Björk, Petter Hellman, Rebecca Carlgren, Oskar Omne, Kajsa Ekström och Elin Bryngelson
20120628_192037_43321
Alla bilder

Områdesbilder

Publicerat 16:06 den 27 jun 2012 av Kajsa Ekström, Rebecca Carlgren, Herman Dahlgren, Petter Hellman, Amanda Björk, Simon Dalin, Oskar Omne och Elin Bryngelson
20120627_183358_512900
Alla bilder

Områdesbilder

Publicerat 14:06 den 26 jun 2012 av Kajsa Ekström, Alexander Tillheden och Rebecca Carlgren
20120626_161829_29355
Alla bilder

Områdesbilder

Publicerat 15:06 den 26 jun 2012 av Alexander Tillheden
20120626_171501_85786
Alla bilder