Piteå Dansar och Ler

23 jul - 27 juli 2008


26 juli

20080728_203712_316668

2008-07-26: Anna & Idde

20080727_193021_878761

2008-07-26: Afasi & Filthy

20080728_084513_387112

2008-07-26: Shallow Sense

20080727_223804_599364

2008-07-26: Jonas Game

Foto: Johanna Wallin och ...
20080728_082727_553223

2008-07-26: Brottsvåg

20080728_084801_278755

2008-07-26: Those Dancing Days

Foto: Johanna Wallin och ...
20080728_083451_911684

2008-07-26: Euskefeurat

Foto: Johanna Wallin och ...
20080728_211536_216802

2008-07-26: Moneybrother

Foto: Herman Dahlgren och ...
20080727_033245_29046

2008-07-26: Sonic Syndicate

Foto: Johanna Wallin och ...
20080728_084131_864376

2008-07-26: Områdesbilder

20080728_213652_992999

2008-07-26: Magnus Uggla


25 juli

20080728_083032_404247

2008-07-25: Burnt Out Punks

Foto: Johanna Wallin och ...
20080726_032259_595958

2008-07-25: Håkan Hellström

Foto: Johanna Wallin och ...
20080726_181845_733759

2008-07-25: Adam Tensta

Foto: Herman Dahlgren och ...
20080726_181316_282438

2008-07-25: The Horsemen

20080728_083640_165322

2008-07-25: Glesbygdn

20080726_024806_188073

2008-07-25: Amanda Jenssen

20080726_131439_166614

2008-07-25: The Breeze The Breath

Foto: Alexander Fyrdahl och ...
20080726_132805_746724

2008-07-25: Takida

Foto: Johanna Wallin och ...
20080728_162058_291539

2008-07-25: Räfven

20080726_181710_853776

2008-07-25: Talang

20080726_183855_829294

2008-07-25: Sabaton

20080726_155323_589355

2008-07-25: Områdesbilder


24 juli


torsdag 24 jul

Tid Artist Scen
12:00 Le Chat Mort Krokodilscenen
13:30 Tumbleweed Krokodilscenen
20:00 Dirty Cargo Upswedenscenen
20:15 Swinging Doors Krokodilscenen
20:30 The Coloured Office Papers Babylonscenen
21:15 The Vanjas Klubb Krokodil
21:15 Essen Upswedenscenen
21:45 Kristian Anttila Babylonscenen
22:30 Jill Johnson Stora scenen
22:30 Subcomandante Upswedenscenen
23:00 Moto Boy Babylonscenen
23:15 Shy & The Band Klubb Krokodil
23:45 1st Liberation Upswedenscenen
00:00 Jill Johnson Piteå Dansar och Ler
00:00 Moto Boy Piteå Dansar och Ler
00:00 Områdesbilder Piteå Dansar och Ler
01:15 Henry Fiat's Open Sore Babylonscenen

fredag 25 jul

Tid Artist Scen
20:30 The Breeze The Breath Babylonscenen
20:30 Amanda Jenssen Stora scenen
21:00 The Horsemen Upswedenscenen
21:00 Glesbygdn Krokodilscenen
21:45 Mange Schmidt Babylonscenen
22:15 Adam Tensta Babylonscenen
22:30 Håkan Hellström Stora scenen
23:15 Burnt Out Punks Cirkusscenen
00:00 Talang Upswedenscenen
00:00 Sabaton Babylonscenen
00:00 Områdesbilder Piteå Dansar och Ler
00:00 Adam Tensta Piteå Dansar och Ler
00:00 Håkan Hellström Piteå Dansar och Ler
00:45 Räfven Krokodilscenen
01:00 Takida Stora scenen

lördag 26 jul

Tid Artist Scen
20:00 Euskefeurat Stora scenen
20:15 Those Dancing Days Babylonscenen
20:30 Sit-in med Ramblin Minds Klubb Krokodil
20:45 Brottsvåg Upswedenscenen
21:30 Jonas Game Babylonscenen
22:00 Shallow Sense Upswedenscenen
22:45 Afasi & Filthy Babylonscenen
23:00 Anna & Idde Krokodilscenen
23:30 Three Minute Madness Upswedenscenen
00:00 Områdesbilder Piteå Dansar och Ler
00:00 Moneybrother Piteå Dansar och Ler
00:00 Magnus Uggla Piteå Dansar och Ler
00:00 Amanda Jenssen Piteå Dansar och Ler
00:00 Jonas Game Piteå Dansar och Ler
00:15 Sonic Syndicate Babylonscenen
00:45 Moneybrother Stora scenen

Områdesbilder

Publicerat 08:07 den 28 jul 2008 av Johanna Wallin
20080728_084131_864376
Alla bilder

Områdesbilder

Publicerat 15:07 den 26 jul 2008 av Johanna Wallin
20080726_155323_589355
Alla bilder

Områdesbilder

Publicerat 15:07 den 26 jul 2008 av Johanna Wallin
20080726_154335_129761
Alla bilder